Sorbact® opatrunek piankowy

Opatrunek piankowy wiążący bakterie. Delikatny i komfortowy.

Obszary zastosowania:

  • Zespół stopy cukrzycowej - m.in. w przypadku ran powstałych na podeszwie stopy głównie po to, by odciążyć ranę.
  • Owrzodzenie żylne i żylakowe - w przypadku owrzodzenia żylakowego, jeśli nie jest ono zbyt rozległe i wysięk z rany jest mały do średniego, pianka jest wówczas bardzo łatwa w użyciu. Pianka nadaje się również do kompresjoterapii, może wytrzymać nacisk do 34kPa bez wydostawania się wydzieliny z rany na zewnątrz. W przypadku owrzodzeń tętniczych pianka jest dobrym wyborem, jeśli chcemy zapewnić pacjentowi dodatkowy komfort w przypadku ran znajdujących się nad wyniosłościami kostnymi.
  • Rany po operacjach ortopedycznych - pianka jest stosowana z powodzeniem w ramach odlewów gipsowych, gdzie chroni miejsce pooperacyjne przed zakażeniem i zapewnia równomierne rozłożenie nacisku w samej ranie, zwłaszcza w przypadku wypukłości kostnych.
  • Rany po operacjach plastycznych, zwłaszcza miejsca, z których pobrano skórę do przeszczepu, by kontrolować wysięk z rany.
  • Rany po operacjach pediatrycznych pianka również w tym przypadku stosowana jest jako opatrunek lub jako wyściółka otwartych ran. Może być także stosowana pod gips.

 

Dostępny w rozmiarach:

  • 10 x 10 cm
  • 15 x 15 cm
  • 20 x 10 cm

kup na allegroZadzwoń lub napisz, aby zamówić bezpośrednio w firmie L-Dent:

tel. 81 527 98 39; j.tomalka@l-dent.pl

 

 

Gaziki

Gazik wiążący bakterie i grzyby. Do oczyszczania ran i do leczenia ran z umiarkowanym wysiękiem. Do płytkich ran otwartych.

Taśma z gazy

Do ran z umiarkowanym wysiękiem. Do przetok i pokrywania dużych powierzchni. W zakażeniach grzybiczych obejmujących fałdy skórne.

Kompres

Zespół stopy cukrzycowej, infekcje skóry, owrzodzenie żylne lub tętnicze, rany nowotworowe lub chirurgiczne, plastyczne, po procedurach ginekologiczno-położniczych i in.

Opatrunek piankowy

Do ran z małym lub umiarkowanym wysiękiem. Rany na podeszwie stopy. Owrzodzenie żylne i żylakowe. Rany po operacjach ortopedycznych i plastycznych.

Opatrunek chirurgiczny

Do ran powierzchownych, od suchych do ran z umiarkowanym wysiękiem. Profilaktycznie na rany pooperacyjne i pourazowe.

Opatrunek żelowy

W przypadku ran suchych lub z tkanką martwiczną. Rany nowotworowe, zespół stopy cukrzycowej (gdy rana jest martwiczna lub sucha) i in.

Opatrunek chłonny

Do ran z umiarkowanym lub dużym wysiękiem. Stopa cukrzycowa, owrzodzenie żylne, tętnicze, rany po procedurach ginekologiczno-położniczych i in.