Sorbact® opatrunek absorbcyjny (chłonny)

Do ran z umiarkownym lub dużym wysiekiem, w trzech rozmiarach.

Obszary zastosowania:

  • Owrzodzenie cukrzycowe (stopa cukrzycowa) - jeśli obecny jest wysięk oraz dla zapewnienia pacjentowi dodatkowego komfortu.
  • Owrzodzenie żylne - w przypadku średniego lub dużego wysięku w zależności od tego czy dodatkowo stosowana jest kompresjoterapia.
  • Owrzodzenie tętnicze - ponieważ ten rodzaj owrzodzenia najczęściej zlokalizowany jest dystalnie nad wyniosłościami kostnymi, przyśrodkowy brzeg pięty, brzeg stopy, grzbietowa strona palców, można stosować opatrunek chłonny dla zapewnienia dodatkowego komfortu pacjentowi.
  • Rany po procedurach ginekologiczno-położniczych (nacięcie krocza) - opatrunek chłonny może być zastosowany jako wkładka higieniczna, by uniknąć infekcji.
  • Inne typy ran, które wymagają kontroli wysięku.

 

Dostępny w rozmiarach:

  • 7 x 9 cm
  • 10 x 10 cm
  • 10 x 20 cm

kup na allegroZadzwoń lub napisz, aby zamówić bezpośrednio w firmie L-Dent:

tel. 81 527 98 39; j.tomalka@l-dent.pl

 

 

Gaziki

Gazik wiążący bakterie i grzyby. Do oczyszczania ran i do leczenia ran z umiarkowanym wysiękiem. Do płytkich ran otwartych.

Taśma z gazy

Do ran z umiarkowanym wysiękiem. Do przetok i pokrywania dużych powierzchni. W zakażeniach grzybiczych obejmujących fałdy skórne.

Kompres

Zespół stopy cukrzycowej, infekcje skóry, owrzodzenie żylne lub tętnicze, rany nowotworowe lub chirurgiczne, plastyczne, po procedurach ginekologiczno-położniczych i in.

Opatrunek piankowy

Do ran z małym lub umiarkowanym wysiękiem. Rany na podeszwie stopy. Owrzodzenie żylne i żylakowe. Rany po operacjach ortopedycznych i plastycznych.

Opatrunek chirurgiczny

Do ran powierzchownych, od suchych do ran z umiarkowanym wysiękiem. Profilaktycznie na rany pooperacyjne i pourazowe.

Opatrunek żelowy

W przypadku ran suchych lub z tkanką martwiczną. Rany nowotworowe, zespół stopy cukrzycowej (gdy rana jest martwiczna lub sucha) i in.

Opatrunek chłonny

Do ran z umiarkowanym lub dużym wysiękiem. Stopa cukrzycowa, owrzodzenie żylne, tętnicze, rany po procedurach ginekologiczno-położniczych i in.